Wiązówka błotna

Wiązówka błotna

Czy cierpisz na schorzenia stawów i bóle reumatyczne? Dokuczają Ci bóle mięśni? A może  często łapiesz infekcje i praktycznie cały czas jesteś przeziębiony? Szukasz naturalnej alternatywy dla syntetycznych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych? Dobra wiadomość jest taka, że istnieje naturalne, ziołowe rozwiązanie Twoich problemów ze zdrowiem. Jest to wiązówka błotna (Filipendula ulmaria) - roślina lecznicza o bardzo wszechstronnym działaniu, szczególnie polecana w chorobie reumatycznej, przeziębieniu i grypie, a także w łagodzeniu bólów mięśni. Nie są to jednak jedyne zastosowania tego zioła. Nie bez powodu wiązówka błotna jest nazywana królową łąk. Roślina ta jest znana i ceniona od wieków. Z jej dobroczynnych właściwości korzystali już celtyccy kapłani – druidzi. W dzisiejszych czasach to nieco zapomniane zioło jest coraz szerzej stosowane, ze względu na wyjątkowy skład i właściwości. Wiązówka błotna zawiera w swoim składzie naturalnie występujące salicylany. Syntetyczny kwas acetylosalicylowy to popularna aspiryna. To właśnie z wiązówki (nie z wierzby) po raz pierwszy wyizolowano związki salicylowe. Nazwa aspiryna pochodzi od dawnej nazwy wiązówki: Spiraea ulmaria. Roślinę tę można więc stosować jako alternatywę zamiast aspiryny – leku często nadużywanego, a który nie jest przecież obojętny dla zdrowia. Aspiryna drażni błonę śluzową żołądka, może również wywoływać krwotoki z nosa. Wiązówka błotna dzięki zawartości związków salicylowych wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, napotne i przeciwbólowe, a więc świetnie się sprawdza w przypadku przeziębienia lub grypy. Kwiat wiązówki, dzięki zawartości flawonoidów, wykazuje działanie żółciopędne i moczopędne.

Te właściwości wiązówki wykorzystano przy kompozycji herbat sprzyjających oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii. Obecne w kwiatach garbniki wykazują delikatnie działanie ściągające, przeciwbakteryjne oraz przeciwbiegunkowe. Herbaty z wiązówki korzystnie działają również w przypadku bólów mięśni i zakwasów po znacznym wysiłku. Stosując wiązówkę mamy więc szansę na polepszenie stanu zdrowia, i co za tym idzie, naszego samopoczucia.

Czy stosowanie wiązówki błotnej jest bezpieczne? Nie należy stosować tego zioła w ciąży oraz w przypadku nadwrażliwości na związki salicylowe. Wiązówka może również nasilać działanie leków zawierających syntetyczne salicylany. Jeżeli nie mamy przeciwskazań lekarskich, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pełni korzystać z dobroczynnych właściwości wiązówki błotnej.

Posiadamy w ofercie ekologiczną herbatę Wiązówka Błotna BIO (REINE DES PRES BIO). Zioło to znajduje się również w składzie unikalnych mieszanek ziołowych, dostępnych tylko w ofercie naszej firmy. Połączenie kilku ziół wykazuje zwykle szersze i silniejsze działanie niż pojedyncze zioło. Warte uwagi jest np. zestawienie wiązówki z hakoroślą (obecne w herbacie Stawy BIO), co powoduje silniejsze działanie przeciwzapalne i przeciwreumatyczne takiej mieszanki.

 

Herbaty ziołowe zawierające wiązówkę błotną w składzie:

Articulations%20bio2.jpgStawy BIO (ARTICULATIONS BIO)

CONFORT%20URINAIRE%20BIO.jpgHerbata Komfort Dróg Moczowych BIO (CONFORT URINAIRE BIO)

antioxidants%20bio2.jpgHerbata Antyoksydująca BIO (ANTIOXYDANTS BIO)

cholesterol%20bio2.jpgAntycholesterol BIO (CHOLESTEROL BIO)

Draineur.jpgHerbata Drenująco-Wyszczuplająca BIO (DRAINEUR BIO)

VentrePlat.jpgPłaski Brzuch BIO (VENTRE PLAT BIO)